Zwykła roślina o wielu właściwościach zdrowotnych – każda kobieta musi ją mieć w domu.
Krwawnik pospolity to niezwykle popularna roślina w Polsce. Z łatwością spotkamy ją na polach, łąkach, w parkach i przydrożnych skwerach.
Kwitnie właściwie przez całą wiosnę i lato. Jest dość wysoka i posiada charakterystyczne, drobne białe kwiaty. Mało kto z nas wie, że ta niepozorna roślina to prawdziwa skarbnica prozdrowotnych właściwości.
W jakich dolegliwościach może pomóc:
- łagodzi stany zapalne,
- pomaga zmniejszyć bóle menstruacyjne,
- łagodzi objawy menopauzy,
- pomaga utrzymać w zdrowiu narządy płciowe,
- wycisza i uspokaja,
- pomaga w problemach skórnych,
- zwalcza żylaki,
- pomaga złagodzić problemy trawienne,
- dezynfekuje,
- leczy rany, ropnie,
- pomaga przy zapaleniu dziąseł,
- łagodzi objawy grypy i przeziębienia.
Krwawnik to przede wszystkim „najlepszy przyjaciel kobiety”, ponieważ pomaga na wiele dolegliwości, z którymi często się zmagają. Panie docenią jego działanie, które minimalizuje bóle miesiączkowe czy objawy menopauzy. Skutecznie pomoże też w przypadku infekcji intymnych – zwalcza stany zapalne, infekcje bakteryjne i drożdzakowe.
W jakiej formie stosować krwawnik? Najlepiej pić herbatę z jego naparu albo dodawać do kąpieli.
Kąpiele w naparze z krwawnika to sprzymierzeniec w walce z żylakami oraz problemami skórnymi, takimi jak trądzik, rany i podrażnienia. Aby przygotować przyjemną kąpiel, należy 100 gramów suszonej rośliny zalać zimną wodą.
Po 12 godzinach odcedzamy wywar, gotujemy na wolnym ogniu i dodajemy do kąpieli. Możemy być pewni, że taka kąpiel poprawi zarówno zdrowie, jak i urodę, a do tego zrelaksuje po ciężkim dniu. Możemy również zastąpić wódkę olejem. Dzięki temu zyskamy odżywczy olejek, idealny do stosowania na rany, odparzenia oraz problemy ze stawami.
Aby krwawnik pomógł w bólach miesiączkowych i objawach menopauzy, najlepiej przygotować z niego nalewkę. Suszone kwiaty należy zalać wódką i odstawić w ciepłe miejsce na okres 4-6 tygodni.
Comments are closed.