Odkryj sekret idealnej sylwetki bez wychodzenia z domu: 7 ćwiczeń do wykonania przed telewizorem, które zaskoczą Twój portfel i pożegnają kalorie.

Oglądając telewizję, niemożliwym wydaje się wydajne spalanie kalorii, ale to mit!

Wśród domowych ćwiczeń, które można z łatwością wykonać oglądając telewizję, istnieje kilka naprawdę efektywnych, nie wymagających specjalistycznego sprzętu. O nich więcej porozmawiamy dzisiaj…

Ćwiczenie nr 1

Oto ćwiczenie, które z łatwością pozwoli Ci zredukować tłuszcz wokół ramion. Zajmij postawę wyprostowaną, nogi ustaw w linii z biodrami. Unieś ręce na boki. Utrzymuj przedramiona w pozycji prostopadłej do ramion, z napiętymi rękami. Ramionami nie wzruszaj i nie poruszaj nimi. Rozpocznij podnoszenie i opuszczanie rąk. Oddychaj regularnie w trakcie ćwiczenia. Wykonuj to ćwiczenie przez 45 sekundy do minuty.

Ćwiczenie nr 2

Dla zwiększenia efektów pierwszego ćwiczenia i szybszego osiągnięcia rezultatów, wykonaj poniższe działania: Ustaw się wyprostowany, stopy rozstawione. Unieś ręce na boki, zginając w łokciach o 90 °. Na wysokości klatki piersiowej złącz przedramiona, następnie wróć do pierwotnej postawy. Kontynuuj z naprężonymi rękami, powtarzając ćwiczenie przez 45 sekundy do minuty.

Ćwiczenie nr 3

Cardio w postaci podnoszenia kolan nie tylko wzmacnia wszystkie mięśnie nóg, ale również zwiększa tętno oraz poprawia mobilność i koordynację. Zajmij postawę z nogami ustawionymi na szerokość bioder. Ręce zgięte w łokciach, skieruj do przodu. Zacznij biegać w miejscu, podnosząc kolana wysoko i płynnie zmieniając nogi. Staraj się podnosić je możliwie najwyżej w kierunku klatki piersiowej. Staraj się wytrzymać przynajmniej minutę lub więcej, wykonując kilka serii.

Ćwiczenie nr 4

Efektowne i potężnie wzmacniające uda oraz biodra są przysiady z użyciem krzesła. Z tyłu siebie umieść krzesło. Ustaw się w pozycji wyprostowanej, biodra określają szerokość ustawienia stóp, a palce zwróć przed siebie. Utrzymuj prostotę pleców. Z nieznaczną prędkością wykonuj przysiad, imitując ruch do siadania, ale zachowując napięcie w mięśniach. Zetknij się z krzesłem (ale na nim nie siadaj), a potem wróć do wyjściowej postury. Osoby rozpoczynające mogą zacząć od serii 8 – 10 powtórzeń, a następnie stopniowo przejść do 3 serii po 10 – 12 powtórzeń.

Ćwiczenie nr 5

Zajmij pozycję z nogami szeroko rozstawionymi. Ukierunkuj kolana do zgięcia, z rękami wystrzelonymi na boki, a dłonie skieruj ku dołowi. Inicjuj „przeciąganie” korpusu w stronę prawą, przechylając się w talii, lecz bez zginań rąk. Kontynuuj dynamiczne pochylenia, regulując ilość powtórzeń zgodnie z osobistą kondycją, i z biegiem czasu zwiększaj ich liczbę.

Ćwiczenie nr 6

Niniejsze ćwiczenie sprzyja wzmocnieniu mięśni brzucha, ramion oraz nadgarstków. Zajmij miejsce na krawędzi krzesła, z kolanami zgiętymi i wzajemnie się dotykającymi, stopy natomiast umieść płasko na podłożu. Chwyć za krawędź krzesła, łokcie delikatnie zegnij. Kolanami i pośladkami wytwarzaj intensywne napięcie, równocześnie przenosząc ciężar na dłonie i wyprostuj łokcie. Wzniesienie ciała i utrzymanie go unoszącego się nad krzesłem. Pozostaw się w tej formie przez 30 sekund. Wykonaj to trzykrotnie.

Ćwiczenie nr 7

Owo ćwiczenie posiłkuje w umacnianiu równowagi oraz skupienia. Zająć pozycję wyprostowaną, ręce przed sobą unieś i dłonie ze sobą zetknij. Prawą nogę podnieś i w kolanie zegnij. Utrzymuj równowagę. Zainicjuj przesuwanie prawej stopy w kierunku tylnym, przechodząc za lewą, a jednocześnie ciało obniż. Następnie powróć do punktu wyjścia, to jest pozycji drugiej. Cykl ten powtarzaj od 45 sekund do jednej minuty.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!