Żylaki znikną w mgnieniu oka: Niesamowity sposób, który musisz wypróbować.
Oto przepisy na domowe środki na żylaki.
Naturalne pomocniki takie jak cebula i czosnek są niezastąpione w medycynie naturalnej. Mogą być wykorzystywane w leczeniu żylaków oraz mają wiele innych zastosowań. Dowiedz się, jak przygotować okład, który może przynieść ulgę w tym problemie.
Składniki:
- 50 g masła
- 1 łyżka miodu
- 1/2 czerwonej cebuli
- 4-5 ząbków czosnku
Jak przygotować:
Zetrzyj cebulę na tarce o drobnych oczkach po czym obrać. Przełóż ją przez gazę na sitko, żeby uzyskać sok. Cebula jest pomocna w leczeniu żylaków, bo zawiera substancje poprawiające krążenie i wzmacniające ściany żył. Czosnek, który podobnie jak cebula pomaga wzmocnić ściany żył i poprawić krążenie, również ścieramy na tarce po obieraniu, a następnie wyciskamy sok.
Łączymy oba soki, dodajemy miodu, a masło rozpuszczamy i mieszamy z pozostałymi składnikami w misce. Wlać do szklanki, nakładamy na obszary z żylakami, pokrywamy folią spożywczą i owijamy ściereczką. Po 3 godzinach zmyj ciepłą wodą i załóż pończochy uciskowe. Powtarzaj codziennie. Przechowuj w lodówce maksymalnie 5 dni.
Zalety rozmarynu:
- Działa korzystnie na przepływ krwi do mózgu oraz serce.
- Polecany dla seniorów z problemami krążenia mózgowego oraz w rekonwalescencji.
- Poprawia krążenie i serce.
- Zmniejsza cholesterol i ma działanie przeciwmiażdżycowe.
Składniki herbaty rozmarynowej:
- 2 szklanki wody
- 1 łyżeczka rozmarynu
Sposób przygotowania:
Zalej rozmaryn wrzątkiem i pozostaw na pół godziny. Następnie przecedź i pij po 1-2 łyżki przed każdym posiłkiem, trzy razy dziennie.
Rozmaryn jako naturalny środek na żylaki:
Rozmaryn jest ziołem wielozadaniowym. W połączeniu z liściem laurowym, staje się potężnym środkiem przeciw żylakom.
Składniki:
- 100 ml oliwy z pierwszego tłoczenia
- 4 gałązki rozmarynu
- 5 liści laurowych
Instrukcje:
Listki z gałązek rozmarynu oderwij i posiekaj. Umieść je w szklance, dodaj poszarpany liść laurowy i zalej oliwą. W garnku z dnem wyłożonym ściereczką podgrzewaj, dodając wodę do połowy szklanki. Gotuj przez 30 minut na niskim ogniu. Po ugotowaniu zawiń w ręcznik i odstaw na 10 dni. Możesz stosować olejek na żylaki, a także na różne dolegliwości takie jak bóle stawów czy kolana.
Comments are closed.