Nie tylko tabletki mogą uzdrowić Twoją tarczycę – Lekarze są zaskoczeni tą nowatorską metodą leczenia
Tarczyca to jeden z najważniejszych gruczołów istniejących w naszym organizmie. To od niej zależy prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, sercowo-naczyniowego, pokarmowego, rozrodczego, mięśniowo-szkieletowego, a także naszej psychiki!
Z tego też powodu każde nieprawidłowości w pracy tarczycy odbijają się fatalnie na naszym zdrowiu.
Dwa najważniejsze hormony tarczycowe: trójjodotyronina (T3) oraz tyroksyna (T4) składają się głównie z jodu i tyrozyny. T3 to hormon biologicznie aktywny, natomiast T4 jest hormonem nieaktywnym, dopóki nie ulegnie przemianie w T3.
Co więcej, tarczyca produkuje również kalcytoninę, hormon odpowiedzialny za utrzymywanie prawidłowego poziomu wapnia w organizmie. Kalcytonina aktywuje również metabolizm minerałów, zachowuje integralność tkanek kostnych,a nawet przyspiesza ich regenerację.
Zbyt wysoki poziom kalcytoniny w naszym organizmie prowadzi do tworzenia się nowotworów płuc, tarczycy, piersi, prostaty, a także skutkuje niedokrwistością. Niestety, diagnostyki chorób tarczycy nie ułatwia fakt, że ich wczesne objawy są praktycznie niezauważalne. Z tego też względu, najlepszą profilaktyką chorób tarczycy jest prawidłowa, zdrowa dieta.
Żółtko jaja panaceum na choroby tarczycy
Nie jest stwierdzeniem specjalnie odkrywczym, że każdy narząd w naszym ciele funkcjonuje prawidłowo tylko jeśli dostarczamy mu systematycznie potrzebnych składników odżywczych. Nie inaczej sprawa wygląda z tarczycą. Do jej prawidłowej pracy potrzeba tyrozyny, jodu i selenu – czyli składników, których źródłem jest doskonale nam znane żółtko jaja.
Tyrozyna
Ten aminokwas to gwarancja naszego dobrego samopoczucia. Redukuje on poziom stresu, łagodzi niepokój. Tyrozyna absorbowana jest z pokarmów białkowych, a wytwarzana jest z innego aminokwasu, jakim jest fenyloalanina.
Jod
Światowa Organizacja Zdrowia jest zdania, że to niedobory jodu u dzieci doprowadzają do nieprawidłowości w rozwoju ich mózgu. Co więcej, tylko dostarczając organizmowi optymalną dawkę jodu przez całe życie, możemy liczyć na to, że nasza tarczyca będzie wciąż produkowała hormony.
Selen
Niemal 90% hormonów, jakie wydziela tarczyca składają się z T4, który z kolei ulega przemianie w aktywny hormon T3. Jest to możliwe dzięki pracy enzymów zależnych od selenu. To selen sprawia, że nasz organizm aktywuje hormon T3. Jego niedobór prowadzi do dezaktywacji T3 w T4 i poważnych zaburzeń w funkcjonowaniu tarczycy.
Tak więc jajko jest kluczem do sukcesu w prawidłowej pracy tarczycy. Niemniej jednak nie wolno nam zapominać, że gruczoł ten jest ściśle powiązany z innymi gruczołami i narządami w naszym ciele.
Comments are closed.