Nie lekceważ tego sygnału: Jeśli odczuwasz drętwienie rąk, to może być objawem jednej z tych 7 poważnych chorób, przed którymi ostrzegają lekarze.
Drętwienie rąk, częsty sygnał ostrzegawczy, może mieć różne przyczyny, w tym niedobory witamin i minerałów.
Innym powodem może być stres lub nerwica. Czasami wynika to z zwyrodnień kręgosłupa szyjnego, a innym razem może to być sygnał ostrzegawczy przed zawałem serca. Kiedy drętwienie rąk staje się powodem do niepokoju i wizyty u lekarza?
Stwardnienie rozsiane charakteryzuje się częstym drętwieniem rąk, mrowieniem, osłabieniem, zmęczeniem, zaburzeniami czucia oraz zespołem niesprawnej ręki. Jest to choroba nieuleczalna i podstępna.
Osteochondroza, jedno z poważniejszych schorzeń kręgosłupa, objawia się między innymi drętwieniem rąk, bólami głowy i problemami z koordynacją, wynikającymi z uszkodzenia nerwów w odcinku szyjnym.
Zespół cieśni nadgarstka powoduje drętwienie, głównie w okolicy kciuka, oraz osłabiony chwyt.
Zakrzepica żył w kończynach charakteryzuje się zatorem w żyle, powodującym ból, dyskomfort, opuchliznę, zaczerwienienie i obrzęk. W przypadku braku czucia w rękach, gorączki, bólu w klatce piersiowej i trudności z oddychaniem, należy niezwłocznie udać się do szpitala.
Niedokrwistość objawia się drętwieniem rąk, zaburzeniami koncentracji, częstymi infekcjami, pogorszeniem nastroju i drażliwością. Jest często wynikiem złej diety lub nadużywania alkoholu, może prowadzić do uszkodzenia wątroby.
Neuralgia ręki, czyli nerwoból, wynika z uszkodzeń nerwów, często w wyniku cukrzycy, tocznia lub boreliozy, i objawia się bólem, mrowieniem i drętwieniem.
Comments are closed.